Peas tugev surve 21.02.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Viimasel ajal tunnen peas nagu tugevat survet ja krampe. Esimest korda tundsin seda umbes 8 kuud tagasi. Siis oli see harv nähtus ja esines pärast alkoholi tarbimist. Järk-järgult on asi läinud hullemaks ja nüüdseks on sellest saanud igapäevane nähtus, et siis esineb täiesti tavalistel normaalsetel päevadel, aga pärast alkoholi tarbimist siiski tugevamalt. Hommikul tõusen - möödub tund ja see algab. Viimase nädala jooksul on asi läinud nii hulluks, et olen peaaegu kokku kukkunud. Peapööritus, tasakaaluhäired, iiveldus, surmahirm, miski nagu kriibiks pead, ei suuda millelegi keskenduda, enam ei suuda ka tööl olla. Põhimõtteliselt on elus olnud ka läbielamisi, 13 kuud tagas läks pere lõhki ja pärast seda tarvitasin päris palju alkoholi. Et kas need sümpnomid viitavad närviprobleemidele ja mis võiks aidata? Hetkel elus ainuke probleem ongi see tunne peas mis mind piinab. On see võimalik, et läbielatud negatiivsed elamused annavad siis nüüd tugevalt märku?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Alko-narko "laksudele" kindel ei. Vererõhu kontroll, silmade kontroll. Korralik unerežiim ja päevased relax-hetked. Mõnusad jalutuskäigud ja siit edasi kerge! trenn. Minu Palve - alul istudes ja kui seda hea teha, siis paari nädala pärast originaalis (püsti olles).
Xanaxi toime viitab psühhogeensele olemusele. Uneks soovitaksin Xanaxi asemel mingit muud rohtu -väike annus und soodustavat AD-d. Tegudele,
Jüri O.-M. Ennet