Kas tõesti peab ennast hulluks tituleerima, et normaalselt elada... 20.02.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Ma ei pea ennast hulluks ega soovi sellega kuidagi leppida. Nüüdseks on elu rohkem paika loksunud, aga okas on ikka hinges. Arst suurendab nüüd süstimise vahet ja vähendas ka kogust, aga ikkagi.
Mingeid hääli ega nägemusi pole kunagi olnud, ega tule. (Ema teeb koristamisest skandaali.)

Elan maal talus üksi ja grupi rahast on väga palju abi. See on mu ainus sissetulek, kuigi isa ka annab. Maal on see suur raha. Raha nagu tahaks, aga süsti mitte.

Kas tõesti peab ennast hulluks tituleerima et normaalselt elada?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Koostöö psühhiaatriga olgu sõbralik, vastastikku tunnustav.
2) Ravi eesmärk on see, et Patsiendil elu-olu-enesetunne PAREMAKS läheks. Mõõdupuu on Patsiendi enesetunne ja adekvaatne käitumine. Käitumise osas saavad aga omaksed ja tohter kõrvaltvaatajana objektiivse sõna sekka öelda.
3) Häid ravimeid tänapäeval palju ja neid peaks proovima. Neid nii tabletina kui ka süstina. Võib ka kombineerida (süstiga teatud platoo ja tabletiga siis täpsustada doosi).
4) Normi-haiguse mõiste on lai. Üks on RHK-10 mõõdupuu (Rahvusvaheline Haiguste Klassifikaator), aga see ei võta isikut ja tema elu tervikuna ühiskonnas-elus-olus. Isiksuse omapära tuleb pöörata oma plussiks ja mõõdupuuks on see, et Mina juhin oma tundeid-mõtteid-tegemisi, et Mina olen sellest eelnevast Rõõmsameelne-Õnnelik.
5) Inimene on sündinud siia Ilmamaale selleks, et olla Õnnelik, Õnnelik Tunnetamisel, Õnnelik Tegutsemisel, Õnnelik Elamisel. See on Normi mõõdupuuks, see olgu eesmärgiks - selline on minu kindel veendumus.
6) KÕIK Suurmehed-naised on olnud Omapärased, nad on oma Omapära enda plussiks kasutanud. Küsimus ei ole seega Omapäras, küsimus on selles, kuidas me seda kasutame, kuidas juhime-haldame.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet