Unes nutmine 16.02.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Minul on siis selline küsimus, et minu 8 aastane poeg tõuseb õhtuti kuskil 1 tund peale magama jäämist üles ja hakkab nutma ja hüsteeritsema ning siis samal ajal jubedalt sügab ennast igatpidi, vahepeal ta lausa jooksis toas ringi ning läks tükk aega, enne kui ta uuesti maha rahunes, samuti krigistab ta hambaid unes. Ma ei oska kohe midagi teha enam, tal on see probleem olnud juba mitu aastat. Oleme käinud psühhiaatri juures ja siis kirjutati talle rohud ning rohtude võtmise aeg oli kõik korras, aga kohe, kui ära jäid, hakkas see sama probleem jälle korduma. Kas on Eestis juhuslilkult mingit kliinikut, mis tegeleb spetsiaalselt sellise asjaga?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Lastepsühhiaater, kerged ravimid, rahulik ja rahustav eluviis. Minu Palve esimene samm - aitab koolitükke õppida, aitab-õpetab rahuneda. Kehalised harjutused annavad enesekindlust.
Mis ta unes näeb, mida kardab? Kuidas kodune õhkkond? Kas vaatab TV-st õudukaid või saate kaunis-lugudega kodus hakkama - ühiselt-rahustavalt tal magama jääda.
Tegudele!
Jüri O.-M. Ennet