Tahan endalt elu võtta 08.02.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen saanud hakkama väga halva asjaga - osalesin grupiviisilises kakluses, mille tagajärjel sai see meesterahvas enda peale haava ja käis õmblemas. Algas see kõik peale seda, ma ei saanud öösiti magada, nägin seda kohut ja kuidas ma vangi lähen ja rääkisin isegi unes sõbra M.-ga ja ütlesin talle, et see meesterahvas korraldab meile eraldi kohtuistungi, et me saaksime rangema karistuse. Sellega seoses on mul varsti kohus ja selle paragrafi alusel on määratud kuni 5 aastat kinniistumist, ma pole kunagi eelnevalt kohtupoolt karistatud, aga mulle öeldi, et võin istuma minna ja ma ei taha seda, kuna tean, et see keerab mu mõttemaailma ja kõik sellise teistpidi ja ma ei taha muutuda, kuna tean sisimas, et olen mõjutatav inimene. Ma tean sisimas, et ma ei ole selline inimene ja olen alati kõik tülid lahendanud sõnadega, sest mulle ei meeldi vägivald ja üldse mul on vere vastu foobia või kuidas seda nimetada. Kardan kõige rohkem seda, et kui ma peaks vangi minema, siis võtan endalt enne elu, sest isegi skeem on valmis, mida ma olen peas tükk aega haudunud, kuidas ise ennast nurka suruda ja kuidas endalt elu võtta. Kuna ei taha vangi minna, ei taha.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Juriidilist poolt lahendab advokaat ja depressiooni-suitsiidmõtteid vähendab püshhiaater. Kui oled veel vabaduses, siis kohe psühhiaatri jutule, kui kinnimajas, siis sealtkaudu endale arsti paluda (ka advokaadi kaudu). Suitsiidi-jutuga kohtumajas kergendust ei saa ja omastele lisavaeva kaela "määrida" ei ole ka õigust. Ei ole. Rasketes oludes on kõik inimesed surmamõtteid mõelnud, aga elu on selleks antud, et elada. Põgenemine (ka surma-ilma) ei ole lahendus.
Kui kahetsed ja kohus-advokaat sind mõistavad, siis ei pruugigi ju kinnimajja minna. Kui elulugu eelnevalt puhas, siis võib ju ka tingimisi karistus tulla.
Ole kannatlik ja sinust saab veel hea inimene!
Mina usun sinusse!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet