Paanikahäired. Kilpnäärme ületalitlus? 08.02.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tervist... mul olid aasta tagasi paanikahood. Õppisin neid ära hoidma ja saan sellega hakkama, raske on ainult peale alkoholi tarbimist järgmine päev ehk siis nn. pohmelliga (alkoholi tarvitan kõige rohkem kord nädalas) ja hood tekivadki muidugi väiksemal määral pohmelliga siiamaani. Eile tundsin ilma hoota väikest poomistunnet kõris ja täna hommikul ka. Mul on ka tikid lapsest saati ja ka imelik väsimus. Ise hakkasin mõtlema ka kilpnäärme ületalitluse peale, aga mõtlesin, et küsin ikka nõu ka.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Hormonaalsed küsimused saab selgeks perearsti ning vajadusel endokrinoloogi jutul käies, siis need mõtted enam ei vaeva. Alkoholiga on ikka see tarkus, et seda võetagu kui maitseainet ning sellega peab tuju ja suhtlemine paremaks minema ning järgmisel päeval ka hea olema. Pohmakas näitab liigset tarbimist, häire tekkimine seda enam!
Islamiusulised saavad ilma alkoholita hakkama ja neid on ju sadu miljoneid. Suudavad nemad, suudad ka sina.
OK! Ole Kaine!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet