Nõrkus, peavalud ja värinad kätes ja jalgades 01.02.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mul on probleem nõrkuse ja värinaga kätes, jalgades. See on kestnud juba umbes kuu.
Mul tuleb lihtsalt peale nõrkus ja siis hakkavad käed ja jalad värisema ning käia on imelik ja kirjutamisega läheb ka kauem aega kui muidu.
Tihti puperdab süda ning ärevus tuleb sisse ja iga päev on ka peavalud.
Peavalu on mul migreenist, ma usun, ning mul on probleem verega (nõrk) ja borrelioos, mis avastati mul 2009. aasta sügsel, kui käisin perearstil, kuna mul viskas pildi tasku ja nõrkus oli.
Kuid ma tahaksin teada, kas need värinad ja nõrkus võib olla borrelioosist, migreenist, verest? Või võib seda tekitada midagi muud?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Aju verevarustust aitab parandada ning peavalusid kõrvaldada minu Palve-Meditatsioon - esimene samm, aeglaselt, mõnuga 3-5 korda korraga, siis paus.
2) Korralik puhkus ning piisav uneaeg.
3) Puu- ja juurviljad toiduga. Sellest alustada ja tervis paraneb.
4) Muu kontroll perearsti juures.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet