Dementse inimese hooldamine 29.01.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kuidas meelitada dementset pesema, see on minule suur probleem ja pesemine tundub tema puhul võimatu, vahetan küll iga päev riideid, aga kunagi peaks ju teda ka pesema.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tallinna linnas on sotsiaaltöötajad igas linnaosas ja nemad annavad nõu, pakuvad sotsiaalseid lahendeid. Koduõed käivad kodus konsulteerimas ja nemadki annavad tarka nõu. Hooldusravihaiglast saab juhiseid. Dementsusega käib kaasas ka valemõtteid - luulusid. need on ravimitega kõrvaldatavad ja siis ka pesemine võib päevakorda tulla.
Kannatlikkust,
Jüri O.-M. Ennet