Vaimselt haige? 22.01.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen rase ja alati, kui mees on ära, siis ma pean talle kogu aeg helistama. Kas see on mingi haigus? Siis läheb poiss närvi, et ma ei lase tal korralikult enam midagi teha. Poiss telefonile ei vasta, siis hakkan mõtlema, et äkki petab mind, siis tahaks endal veenid läbi lõikada, tahaks sellele mingit abi, ei suuda enam nii.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui Tulevase Lapse Paps ära on, siis eelnevalt tuleb kokku leppida helistamise jne sagedus ning kes ja mis kell helistab või muu side. Kord päevas on hea, kaks korda on juba küllalt - kindlal kellajal. Jalutuskäigud ning korralik puhkus suurendavad enesekindlust. Eneseusku ja -uhkust on vaja kergitada.
Oled tubli!
Jüri O.-M. Ennet