Ärritumine pisiasjade peale 18.01.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Mul selline mure, et ma ärritun iga väiksemagi asja peale ja lähen endast niivõrd välja, et kukun laamendama. Mis toimub? Kas ma vajan mingeid antidepressante???

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tegeleda siis suuremate asjadega ja seda mõtlen ma tõsiselt. Korralik puhkus rahustab. Mõõdukas kehaline tegevus-töö rahustab. Soojad veeprotsetuurid rahustavad. Minu Palve-Meditatsioon rahustab.
Kindel elusiht ja oma töö tegemine pakub palju rõõmu, hingerahu. Koer/kass on imelised. Inimene suuresti ka. Haiiti õnnetust ei ole, Austraalia uputusi ei ole, Afganistani koledusi ei ole, Quantanamot meil (nii öeldakse) ei ole. Tuisk on imeline ja ilma tuisuta on kaunis. Tähistaevas on imeline ja hommikukoit on kaunis. Tööleruttajad on kaunid ja töötud on imelised - kuidas nad ikkagi suudavad elus olla, vaiki olla, kannatada ülemkihtide poolset ebaõiglust.
Suutis Jeanne d´Arc (1412-1431 !) võidelda oma rahva vabastamise eest, suudavad seda ka hilisema ajastu nn Orleans´i neitsid.
Suurte asjade tegeledes pisiasjade peale ärritumiseks ei jää enam mahti.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet