Depressiivsus ja psühhiaatri vastuvõtt 28.12.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Nn masendushood on aastatega süvenemas, madalperiood järjest pikem ning "väljundid" raskemad. Oleksin valmis lõpuks minema psühhiaatri juurde, kuid probleem selles, et kindlasti ei soovi ärevuse ega depressiooni vastaseid ravimeid võtma hakata ning psühhiaatrite seansid, mis leidsin veebist on liiga kallid ja perearsti suunamist antud juhul ei soovi kasutada.
Kas on olemas leebeid käsimüügiravimeid või oskate soovitada psühhiaatrit/-kliinikut, kes ei pea vajalikuks kindlasti antidepressante välja kirjutada ja/või seansid oleksid ka kõhnemale rahakotile vastuvõetavad?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Peale eraarsti vastuvõttude on ka vastuvõtud Haigekassa rahastamisega. Seda ka Tallinnas, seda ka Ida-Tallinna Keskhaiglas, kus töötan kliiniku juhatajana ja psühhiaatrina.
Vastuvõtule saab tel. teel lühinumbril 1900 või www.itk.ee portaalis iPatsient.
Olen ise ka seisukohal, et tabletid ei pruugi olla esiplaanil. Tegeleda tuleb elukorralduse muutmisega, elusihtide korrigeerimisega, uute hoiakute kujundamisega. vt. minu raamatus "Väljavalitu" Tervisemaja 7-korruselist soovitustemaja.
Jõudu ja rõõmu tegutsemiseks,
Jüri O.-M. Ennet