Depressioon ja suhted 06.12.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kui partneril on depressioon, siis kas see võib olla põhjuseks, et ta tunneb, et tema tunded teise osapoole vastu on kadunud? Lihtsalt järsku ei tunne ta enam mitte midagi. Depressiooni ta veel ravima pole hakanud, sest arvab, et saab ise hakkama. Hetkel seisame küsimuse ees, et kuidas edasi, kas koos või lahus. Mõtlen seda, et kui ta oma depressioonist jagu saab, kas oleks võimalik, et ka tunded tulevad tagasi ja suhe võiks jätkuda?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Depressiivne seisund muudab kogu organismi, muudab ka inimestevahelisi suhteid. Depressioon on ravitav ja sellega tuleb tegeleda. Püsisuhted depressioonist ei sõltu, tõelised vastastikused suhted raskuste ületamisel tugevnevad. Tõelised. Pseudo- ja mitte-tõelised suhted aga ei tugevne. Ja nii selgubki tõde.
Depressiion on ravitav: veidi arstirohtu, kindlasti harjutused ja siis uus hoiak (vt. varasemaid soovitusi, sirvi ka minu raamatu "Väljavalitu" Tervisemaja peatükke).
Tegutseda ja siis tulevad ka positiivsed muutused.
Jüri O.-M. Ennet