Olen mures tütre pärast, palun südamest abi või head nõu 29.11.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen toredate kaksikute-poiste vanaema.
Tütar toimetab poistega väsimatult hommikust-õhtuni. Kuna noorpere elab minuga ühe katuse all, püüan oma tütart aidata nii palju, kui on võimalik. Tütre mees rabab tööl käia ja viibib kodus vaid nädalavahetustel.
Ja nii juba teist aastat.
Sügav mure- tunnen, et tütar vajab abi...
Ta on muutunud väga närviliseks, iga väiksemagi asja pärast läheb endast välja ja lukustub. Või siis läheb rõdule suitsetama, mida ta varem ei teinud. Muutub järjest kahvatumaks ja kurdab kummalisi surinaid kätes ja jalgades, mis teda ennastki ehmatama paneb. Meeletu magusaisu. Ta on mulle väga kallis ja lastele hoolas ema, kuid... midagi tõsist on lahti. On juhtumeid, kus karjub põhjuseta laste peale...Tihti kaldub tema mõte hulludele asjadele, mille peale püüan teda maa peale tuua ja rahustada.
Vabandan, aga süda valutab tõsiselt ...

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Perearst ja veresuhkur kontrollida. Puhkust korraldada ja rahustavad teed. Jalutuskäigud-lõõgastused ja suitsule raudne ei. Minu Palve-Meditatsioon. Väsimus ja stress on esimene mõte. See annab kõrvaldada. Vajadusel on ka arstirohud olemas.
Iga tera tervise varasalve tuleb kasuks.
Printsiip - ei kahjusta vaid tugevdan end! Suits kahjustab, harjutused-puhkus tugevdab. Vaat nii tulebki alustada. Mees vajab ka kiitust, tunnustust.
Noortel on tänapäeval raske, aga sellist riiki me tahtsimegi! Või kuidas?
Ainult kokku hoides võidame raskused. Siis raskused karastavad, tugevdavad. Saame hakkama! Kindlasti saame!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet