Kuidas õppida oma elu väärtustama? 28.11.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Lugu on pikk, kuid püüan kirjutada võimalikult lühidalt. Probleem on nimelt selles, et mul tekivad väga kiiresti paanikahood ja nende hoogude ajal püüan ma oma poisile näidata, et ma ei taha enam elada ja kasutan kõikvõimalikke vahendeid, et näidata, kui valus mul on hinges ja ma pole midagi väärt ning sellega kaasneb nugade kõrile panek, juhtmete ümber kaela sidumine ja suurtes kogustes rahustite sissevõtmine korraga. Elan Norras ja kolisin siia tema pärast. Eestis olles ei tahtnud ma üldse elada enam ja otsisin elule mõtte. Ma ei kannata alkoholi silmaotsastki ja mu poiss armastab vahel ikka napsutada... nendel hetkedel lähen "hulluks".

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Elumõte - igaüks meist on mingis valdkonnas andekas või isegi geeniaalne. See valdkond tuleb endas leida ja siis seda edendada-treenida. vt. minu raamatust "Väljavalitu" Tervisemajast alates.
Rohud on head, harjutused on vajalikud ja hiljem olulisemadki. Esivanemad elasid selleks, et MEIE elada saaksime, meie elame samal printsiibil, et pakkuda praegustele ja tulevastele lähedastele midagi, mida meil pakkuda on: headust. sõbralikkust, abivalmidust, .. oma töid-tegemisi, .. Loomingut. Elame, et anda!
Igaüks meist on andekas või isegi veidi geniaalne. See vääriskivi meis vajab lihvimist!
Rõõmsat tegutsemist,
Jüri O.-M. Ennet