Ärevus, paanika, depressioon 25.11.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere dr.Ennet!

Olen 38-aastane naisterahvas ja pidevalt hädas oma liigse emotsionaalsusega. Olen elus ka palju muret saanud tunda ja sellest olid ka varemalt meeletud paanikahood. On võetud erinevaid ravimeid, olen teinud sporti ja tegelikult ise üsnagi optimistlik inimene. Praegu olen aga täielikus ummikus. Nimelt on asi selles, et kogu elu olen iseseisvalt hakkama saanud, pole sõltunud kellestki materiaalselt ja väga palju tööd teinud. Lausa liiga palju. Maksekohustused on samuti kaelas meeletud, millega siiani kenasti hakkama saanud.
Nüüd on lugu selline, et minu töökoht öeldi mulle üles päevapealt. Ma pole veel kunagi elus olnud töötu! Neli kuud tagasi sain tuttavaks meesterahvaga (vältisin suhteid meestega pea poolteist aastat, et puhata ja endale aega anda), kellel on samad soovid ja vaated elule nagu minulgi. Ja see meesterahvas tutvus minu kui iseseisva ja toreda naisega, kellest tänaseks on nüüd saanud hetkel töötu ja rahatu kaaslane. Mul on meeletult häbi selle pärast, samuti olen kohutavas masenduses, kuigi mu kaaslane lohutab mind, et saame hakkama ja kõik läheb hästi. Eks ta muidugi lõpuks läheb hästi, aga nii mannetus olukorras pole ma kunagi olnud ja vaja siit välja tulla...samm-sammult.
Võtan praegu rohtudest samaaegselt nii Alprazolami(1 mg) kui ka Argofan-i(75mg) 1 tablett päevas. Nagu arvata võib, siis ei saa ma ka õhtuti uinuda. Tahtsingi küsida, kas tohib ööseks võtta Radedormi või see rohi ei sobi eelnevate ravimitega kokku? Küsin seetõttu Teilt, et mul on küll oma väga tore psühhiaater, aga teda mõnda aega pole võimalik kätte saada. Radedormi kirjutas mulle välja perearst juba mõnda aega tagasi.
Olen Argofani võtnud alles nädalakese ja eks see võtab aega, kuni ta toimima hakkab korralikult, nii kaua vaja rahustit-uinutit kõrvale krõbistada!
Tegelen endaga ka muudmoodi, liigun looduses, teen käsitööd...ühesõnaga, ei looda ainult rohtudele, kasutan neid ainult väikese hüppelauana.
Nii et siis minu kaks küsimust...Kas neid rohtusid võib tarvitada koos? Ja kas mul on põhjust oma kaaslase ees häbi tunda või ei?

Ootan väga Teie vastust.
Lugupidamisega

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Häbenema peab Valitsus ja mitte Teie, et tööd hetkel ei ole. Seda esiteks. Teie ei ole süüdi! Suhteid selle mehega hoitke, sest kahekesi on jõudu rohkem. Ravi ainult tablettidega mulle ei meeldi: Alprazolam võib "meeldima" hakata. Radedorm lühiaegselt, et une korda saab. Mina vahetaksin AD välja und soodustava AD vastu (siis neid teisi rohte vaja ei olekski). Konsulteerige oma raviarstiga.
Harjutused, veel ei väsi kordamast. Sirvige raamatut "Väljavalitu", siis lugege, mõtisklege ja harjutage. Tabletist üksi ei aita!
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet