Nõrk keskendumisvõime 15.11.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mul on probleem koolis keskendumisega, raske on süveneda ühte kindlasse asja (õppeainesse), tihti tekib pähe muid mõtteid ja lõpuks on pea paksult erinevaid asju täis, nii et ma ei suuda enam aru saada, mis teemat tunnis käsitletakse või millest ma mõtlesin. Ka uni tikub ärev olema, näen palju ja seosetuid unenägusid, puhkepäevadel ärkan suhteliselt vara (kell 8.00 umbes), kuigi siis võiksin puhata pikemalt
(koolipäevad on mul pikad, kuna olen põhikooli lõpuklass ning lisaks sellele lõpetan ka muusikakooli).
Tihti on ka pea- või kõhuvalu, mis paneb koolist puuduma.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Puhkus vajab korrigeerimist, organism vajab rohkem puhkust, rohkem und. Uni korda. Vajadusel rahustavat teed, sooja veega protseduurid - rahustavad. Jalutuskäigud. Minu Palve-Meditatsiooni esimene aste.
Puhata rohkem, õpikoormust vähemaks ja siis läheb töövõime suuremaks ja jõuab keskenduda ja õppida.
Korralikku puhkust soovides,
Jüri O.-M. Ennet