Juuste närimine 04.11.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen hädas imeliku harjumusega, nimelt on mul täiesti kole harjumus juukseid närida ja seda juba 4 aastat. Kammin läbi juuste näppudega ja mis kätte jääb, närin ....... Lihtsalt häbi...On veel teisi imelikke asju, mis viimasel paaril aastal on juurde tulnud, aga pean neid ealisteks iseärasusteks...Tunnen, et tegelikult vajan abi, kuigi olen ise õde ja töötan haiglas, aga minu mõistus ei saa sellega hakkama. Kas pean pöörduma psühholoogi või psühhiaatri jutule? Töötan palju nii kodus kui ka vahetevahel välismaal. Pereelu hea, lapsed, mees ...kõik olemas.Ette tänades

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Probleem läheb impulsihäirete valda, s.o. enne tegu ja siis alles mõte. Mida teha? Harjaksin teadlikult juukseharjaga juukseid ning sellejärgselt paneks pähe mingi juuksepaela, et sõrmedega enam juukseid impulsiivselt kammida ei saaks. Nii teeksin mitmeid kordi päevas. Impulsihäirete vallas on suuresti kasuks psühhoregulatsiooni harjutused, et liigseid pingeid maandada - siis ka neid impulsse vähem.
Poisipea soeng?! - siis polegi midagi kammida ja närida. Rahustav tee on kasuks. Vajadusel võiks lühiaegselt ka mingit rahustit võtta, aga lühiaegselt.
Head tegutsemist,
Jüri O.-M. Ennet