Deliiriumi all kannatav inimene 31.10.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Ei teagi kohe, kust oleks õigem alustada. Nimelt minu isa (58aastane) kannatas eile deliirumi all (nägi olematuid kassipoegi diivani all, sipelgaid ja muid esemeid). Teel haiglasse kukkus kaks korda kokku. Suheldes temaga täna telefonitsi väitis, et juuksekarvad tulevad tema mobiiltelefonist välja iga kord, kui ta seda kasutab, seega-hallutsinatsioonid on kestnud kaks päeva (proovin olla võimalikult täpne, et Teil olukord selgem oleks). Samuti on ta ka alkohoolik. Ta on abi saanud Wismari haiglast, mille mõju kestis poolteist aastat, siis aga hakkas uuesti alkoholi tarbima (umbes nädal aega järjest ja siis tavaliselt kaks või kolm kuud vahet ilma tilga alkoholita). Muret tekitab see, et tudeerin ise välismaal ja ei saa koha peal olla ning vajaka jääb ka informatsioonist. Mis võib juhtuda pärast deliiriumis olnud inimesega (pean silmas kahjustusi, haigusi? Tean, et see on ravitav ja mööduv, aga kas inimene hiljem mäletab oma hallutsinatsioonidest midagi? Kuidas oleks õigem temaga sellest hiljem rääkida? Kas ta vajab pärast deliiriumit ka mingisugust ravi? Kas selle seisundi puhul on võimalik ajukahjustus? Kuidas oleks õige edasi käituda?
Tänusõnad ette ära ja

vastust ootama jäädes,

A.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tegemist alkohoolikuga, haigus - alkoholism ja alkohoolne deliirium. Ravimid olemas, vajalik täielik karskus. Seda tulebki rääkida.
Psühhiaatri vastuvõtule, ühiselt teeme terveks.
OK! Ole Kaine!
Kannatlikkust,
Jüri O.-M. Ennet