Unetus ja närvilisus peale traumat 19.10.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Probleem selles, et peksti mind meelemärkuse kaotamiseni nädal aega tagasi ja diagnoositi silmakoopa põhja murd, ninaluu murd jne jne ja seda peksmist , sellele eelnevat ning järgnevat aega ei mäleta... olin mingi aeg ka teadvuseta. Nüüd ei saa enam magada, pole und lihtsalt ja olen muutunud päeval ka varasemast närvilisemaks. Iga pisiasi ajab endast välja jne. Muid probleeme nagu ei ole, rahamuresid ja peremuresid ei ole... Milles võiks olla probleem???

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Traumajärgne periood vajab rahu: kehaliselt, vaimselt, sotsiaalselt jne. Kui und ei ole, siis unerohi või und toetava toimega AD.
Paar kuud igasugustest pingutustest hoiduda. Alkohol loomulikult ei tohi tulla mõttessegi.
Rahu, ainult rahu!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet