Teismeline noormees - vargus, vale, alkohol... 12.10.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, kirjutan, et küsida, kui inimene on juba 17 aastat vana, paar aastat tagasi pätsas vanemate tagant (see on see, mis välja tuli), siis lõpetas, nüüd aga taas sõiduvees ja varastamise eest krim.korras karistatud (tingimisi) - tingimustes ette nähtud alkoholikeeld ei huvita, kodukord ei huvita...Kas või kuidas siis seda olukorda lahendada, sest tundub, et niisama vanemate-lapsevaheline suhtlus ei toimi - ei aita. Kas suhelda lastepsühholoogiga? Psühholoogiga?
Vägivalda ei poolda - see ei aita kunagi, aga tundub, et hea sõna ei aita enam samuti, trahvide tasumine ajab närvi mustaks...
Tahaks poissi aidata enne, kui peab teda läbi trellide vaatamas hakkama käima ning enne kui pisipättused muutuvad milleksi palju ohtlikumaks.
Võõras inimene kõrvalt ütleb aga, et sellist poega tahaks endalegi - abivalmis, tragi, töökas...aga kodus on tegu hoopis teise inimesega.
Ette tänades,
T.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühhiaatri jutule ja selgub probleemi olemus: isiksuse häire, isiksuse omapära jne. Alko-probleemidele saab psühhiaater tõrget tekitada. Kuidas koolitükid, kuidas muud tegevused? Kuidas sportlikud huvid? Sport on inimhinge ja keha kujundamisel üks väga vägev vahend - seda vaja kasutada. Kas midagi loeb? Lektüüri kaudu annab inimest mõjutada!
Alustada psühhiaatrist.
Parimat sovides,
Jüri O.-M. Ennet