Seksuaalsus 04.10.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Küsimus puudutab tegelikult mu elukaaslast ja otse loomulikult temaga seoses ka mind. Olen noormehega (24) koos olnud aasta aega. Armumine oli suur ja tunded pole minul kuhugi kadunud ja väidetavalt ka mitte mu elukaaslasel. Meie suhted on olnud vägagi harmoonilised, kuni äkitselt nagu välk selgest taevast noormees minuga juttu tegi gei-teemadel. Nimelt ta kartvat kohutavalt, et ta on gei (bii). Kõik ta sobrad on pea-aegu geid ja töökaaslased ja et ta tundvat väga suurt survet nende poolt ja vihjeid. Ta olevat juba kuu aega mõelnud terveid päevi selle üle, kas ta võib olla gei. Olin šokis. Oskasin vaid küsida, et kas ta tunneb mingit tõmmet meeste vastu; kas ta on olnud kunagi armunud või kas talle meeldivad mehed; kas talle tundub mehega olemine vastik (nagu mulle näiteks)? Ja ta kinnitas, et see on talle vastik ja et ta ei ole kunagi olnud huvitatud ühestki mehest. Vaid, et teda on keskkoolis juba narritud geiks ja ühiskonna surve tuleb igalt poolt. Ta kohutavalt kardab, et ta on gei, aga veel seda ainult ise ei tea. Mind on pandud väga raskesse olukorda. Ei tea ma gei-asjadest just väga palju, aga mulle tundub olevat uskumatu, et kuigi ta on "pehme" ja kunstiinimene, et kuidas saab kahelda seksuaalsuses, seda peaks ju tundma! Kui ta tõesti ei ole kunagi mehi gei-pilguga vaadanud, et kuidas ta siis gei saab olla või selles üldse kahelda? Kas on tõsi, et geiks võib muutuda ka hiljem ja kas on võimalik, et ta tunnetab seda ette? Kindlasti on paljud naised selle õnge läinud ja hiljem väga haiget saanud. Nii ka mina ei taha olla koos "kapis oleva" geiga ja ei julge sellise inimesega luua perekonda! Samas on suhe olnud siiamaani täiuslik ja juhul, kui on võimalus, et sellised imelikud mõtted võivad olla tingitud stressist ja neil ei ole tõepõhja all, ei tahaks suhet rikkuma hakata! Kuidas saada asjas selgust? Tundub, et noormees ise on nii segaduses, et sealt ei tule mingit tõsiseltvõetavat vastust!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Sundmõtted (vastutahtelised mõtted) võivad haarata kõiki maailmas esinevaid olukordi ja muudki lisaks. Järelikult ka seksuaalsättumuse vallas. Sundmõtete probleemistik on ravitav ning kõrvaldatav. Sellest tulebki alustada psühhiaatri juures. Sellised on minu esmased mõtted. Konsulteerida tuleb ka seksuoloogiga. Dr. Imre Rammul on nii psühhiaater kui ka seksuoloog - sinna tuleksi sammud seada, konkreetne vestlus-uuring arstiga ja leiate lahendi.
Sellele probleemile on lahendus.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet