Paanikahäire või süda või miski muu ? 09.09.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kirjeldan situatsiooni. Kiirustades koju,tass kohvi koore ja suhkruga ja kiirkõnnil tööle(umbes 20 minutit). Liinitöö,püstijalu.kell on 19. Kummargil olekust pead tõstes pearinglus ja silmade ees virvendab. Samal hetkel valud rinnus ja vasakus käes eriline raskus, justkui ei saakski kätt tõsta. Pigistav valu rinnus kestab, aga lisandub külm higi ja keha nagu väriseks. Vaatan kella 19.10 ja ei oska oma olukorda tõsiseks hinnata. Kohe aga hakkab pigistama kõris nagu krampi kiskuma. Küsisin sööklasse istuma, et ei tunne end hästi. Mõne minuti pärast tuleb med.kursuse läbinud töötaja ja saadab mu õue värsket õhku hingama. Hindab mu olukorda paanikaks.Olin kogu aeg kontaktne aga umbes tund külmas higis ja tundsain sisemust värisemas. Nädala pärast käisin perearstil, tehti hetkeline EKG ja öeldi, et praegu on kõik korras. Võib-olla peaksin pöörduma mõne teise erialaarsti poole, kuigi olen käinud psühhiaatri vastuvõtul aastaid tagasi. Seoses perevägivallaga tarvitasin mõnda aega Cipramili.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

vt. ärevushäirega seotud soovitusi ja neid siis teha.
vt. minu raamatust "Väljavalitu" Tervisemaja soovitusi ja endale sobilikke soovitusi siis ka rakendada.
Psühhiaatri jutule ja peale vestlust kirjutab hingearst vajadusel õige AD.
Igast murest saab üle, saab ka sellest!
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet