Tahe edasi liikuda on hävinud 07.09.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Ma lõpetasin hiljuti keskkooli ja nüüd läksin ülikooli, kuigi ma polnud väga kindel oma soovis- teadsin vaid, et kooli ajal mulle see aine meeldis. Mul oli võimalus minna õppima ükskõik mida, kuna eksamid ja muu oli koolis korras. Nüüd aga tunnen kahetsust ja tunnen tõsiseid kohanemisraskusi. Elades kodust eesti mõistes tunnen pidevalt koduigatsust, loengutes tülpimust ja ükskõiksust ning see süveneb. Olen rääkinud ka sõpradega sellest ja soovitakse edu ja öeldakse, et sa saad hakkama. Ma saakski, kuid ma ei taha. Ma ei taha sellesse süsteemi ennast, ma ei taha enam seda. Tunnen ennast siin kui lõksus, olen kurb ja sisemine ebakindlus ja ärevus on pidevad kaaslased. Vahepeal tulevad hirmumõtted, et kui mu ainuke vanem sureks, siis mis minust saaks. Ainuüksi see mõte tekitab minus tahtmise lihtsalt lõputult nutta. See võib-olla ei näigi probleem, kuid see situatsioon imeb minust elu välja.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui majanduslik seis võimaldab, siis võtta aastane akadeemiline puhkepaus. Selle pausi ajal võib ka mingit tööd teha (kui selline käeulatuses on).
Akadeemilise puhkuse tarbeks on vaja arstitõend (selle saab psühhiaatrilt) ja siis saab õppimist järgmine aasta sujuvalt jätkata või siis mõne muu eriala peale suunduda.
Ka minul oli 3. kursuse ajal akadeemiline (minul küll seotud sõjaväega, mis tollal väga "äge värk" oli). Peale seda akadeemilist läks õpitöö tunduvalt-tundavalt paremini, isegi hästi ja väga hästi - meeldis rohkem, töövõime oli suur, asjadest arusaamine paranes, sihid muutusid selgemaks jne.
Esimene valik - akadeemiline! Teed siis hoolega kehalist (isegi sporti) ja kogud energiat edasiseks.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet