Kas psühhoos? 17.08.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.

Kui inimene on väga tihti (et mitte öelda pidevalt) raevunud ja tige, tunneb soovi kedagi peksta või midagi lõhkuda, samal ajal suitsidaalne (kavandab iga päev enesetapu ükskikasju), aga ei kuule hääli ega näe hallutsinatsioone, kas siis võib ikkagi tegemist olla psühhoosi/skisofreeniaga või on mingi muu psüühikahäirega tegemist?
Aitäh

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Alkohoolik või narkomaan - esimene mõte. Psühhopaat ja manipulaatror, väljapressija, teiste seljas liugleja - teine mõte. Stressipuntras ja eluprobleemidele alla jäänu ja kanaliseerib oma "saamatuse" lähedaste peale - kolmas mõte.
Skisofreenia oleks juba nooruses päevakorrale tõusnud - seda ei.
Koostöös tohtriga selgub tõde ja seda tõde annab siis ravida-korrigeerida.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet