Kaine alkohoolik 01.08.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Olen alkohoolik, kes ei joo juba 11 aastat. Kusagilt lugesin, et alkohoolik hakkab nagunii kunagi jooma (dr. J. Mumma artikkel, vist Postimehes). Et on ainult aja küsimus. Mis ma nüüd peale neid "julgustavaid" sõnu tegema peaks?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Olete endale tõestanud oma tahtejõudu ja meelekindlust - ei alkoholile. Suutsite 11 aastat, suudate ka edasi. Teie kogemus on suureks eeskujuks teistele, kelledel nina veel pudelis. Oma eeskuju ja kogemustega saate ka uusi inimesi aeglase suitsiidi rajalt elule tagasi suunata. Teie sõnal ja eeskujul on mõju, SUUR MÕJU! Kasutage seda mõju, sellega tugevdate veelgi ka enda usku, kainuseraja usku.
OK! Ole Kaine - seda teiepoolset missiooni vajavad väga paljud eluraskustes viinatopsi surutud inimhinged. Nad on õnnetud, ühiskonnaelu raskustele alla jäänud, alkoholist lahendust otsivad inimesed. Lahendused ei ole alkoholis! Alkoholismi probleemid on suuresti ühiskonnas ja seda ühiskonda on vaja mõjutada, ravida, tugevdada, muuta. Muuta inimsõbralikumaks meie kõigi ühise tegemise, koostegemiste kaudu.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet