Tervise mure 28.07.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tervist, olen 18 aastane noormees ja 6 kuud tagasi hakasid mul peapööritused, krambid, paanikahood, surmahirm jne. pöördusin perearsti juurde ja tehti vereproov ja ASO tulemus(kurgumandlite) oli liiga kõrge ja läksin kurgumandlite operatsioonile. Peale operatsiooni hakasin uuesti raskejõustiku ja jooksuga tegelema ning mingi aeg oli korras aga nüüd hakas jälle pihta need paanikahood,südamepekslemine,ärevushäired,unehäired vahel jne. Läksin uuesti arsti juurde ja saadeti kardioloogiasse ja seal tehti ECG ja ehhokardiograafia(röntgen uuring) aga kõik oli korras, nüüd mingi aeg lähen koormustesti tegema aga muu kõik korras nii neerud, põletike veres pole, kurk korras lihtsalt vererõhk vahel kõrgem ja häirivad need paanikahood, unetus,südamepekslemine, surmahirmud, peapööritus ja iiveldus. Äkki oskaksite midagi soovitada või abi osutada sest see on juba väga häiriv ning tahaks normaalset elu tagasi.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Olemasoleva info viitab ärevushäirele. Täpselt diagnoosib ja konkreetset ravi määrab siis raviarst-psühhiaater. Üldtervistavaid printsiipe tervise tugevdamiseks (seega ka ärevushäire kõrvaldamiseks) saab juba kohe rakendada - eelkõige õppida pingeid maandama (psühhoregulatsioon, kerge sportlik tegevus), õige töö- ja puhkerežiim. Alko-suits - ei.
vt. varasemaid soovitusi, rmt-st "Väljavalitu" ptk 15. ja 16.
Psühhiaatri vastuvõtule.
See probleem on kõrvaldatav.
Igast murest saab üle!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet