Segatüüpi ärevushäire. 26.07.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Kas segatüüpi ärevushäirest on võimalik terveneda? Olen pöördunud korduvalt arsti poole ja kahel korral viibinud ka haiglaravil. Mõlemal korral on olnud tunne, et nüüd on olukord kontrollli alla saadud ja suudan elada enam- vähem normaalset elu- seda küll tablettidega, aga nagu ma aru saan, kestabki selline ravi pikemat aega- miinimum pool aastat. Ometi on mu olukord jälle, vaatamata rohtude regulaarsele tarvitamisele mingi aja pärast halvenenud. Ärevushäire algas umbes veebruaris- märtsis k.a. Sellele eelnes mao 12- sõrmiksoole haavandi ravi, mille lõppedes agas keelevalu, millele arstid seletust ei leidnud. Tõsi küll- Tartu suu- ja lõualuu kliinikus avastati mul kandida ja sain ka vastavat ravi. Keelevalu on küll vähenenud, kuid mitte täiesti kadunud ja lisaks kannatan, nagu eespool öeldud segatüüpi ärevushäire all. Ausalt öelda käivad juba peast läbi mõnikord ka kõige halvemad mõtted, kuigi elus on veel nii palju teha ja ma olen seotud nii paljude inimestega, kes vajavad mind ja vastupidi. Ei taha ju kellelegi haiget teha.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Rohud ikka koostöös oma raviarstiga. Minu mõtted: hommikul kolm rohtu korraga; mina (kui need kolm ikka peavad olema) võtaksin tunniste vaheaegadega; tegelikult jätaksin Rivotrili ja Fluanxoli ära ja prooviksin ainult AD Elontriliga (seal ka võimalik annust suurendada).
Fluanxoli (kui vaja) võtaksin vaid hommikul või siis hommikul ja lõunal - õhtul ei. Rivotrilist loobuksintäieliselt või võtaksin teda vaid "esmaabi" korral, äärmisel vajadusel.
Harjutused, psühhoregulatsioon, "uued prillid" e. uued hoiakud - kordamast ei väsi. vt. ka Tervisemaja soovitusi - vaata, mõtle, kasuta.
Koostöö tohtriga ja järjekindel harjutamine.
Igast murest saab üle!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet