Paroksetiini (Rexetin) koguse vähendamine 24.06.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tre! Alates maikuust 2009.a. olen tarvitanud ravimit Rexetin - 20mg päevas. Võttis pideva ärevushäire sümptomid kenasti maha ja kõik kenasti on läinud - tundsin end väga hästi. alates mai 2010 alustasin ravi vähendamist psühhiaatri kinnitusel. vähendasin kõigepealt nii, et ca 2 nädalat üle päeva võtsin 20 mg ja 10 mg. siis läksin igapäevase 10mg peale ja olin nii ca 2 nädalat ja nüüd olen ca 10 päeva võtnud üle päeva 10 mg ja 0 mg. Selle peale on tasapisi taasilmunud sümptomid - täpselt samasugune pidev mõõdukas aga häiriv ärevus + tugev meeleolu langus ja suitsidaalsed mõtted (mis kogu aasta vältel muidu on olnud kadunud), mis segab igapäevaelu märkimisväärselt. Nüüd on need sümptomid olnud ca 7 päeva juba ja ei näita märke kadumisest. Arst küll ütles, et alguses võivad tekkida, aga kui kaua need kestavad ja millal tean, et ärevushäire ei ole tagasi tulnud? Hetkel tundub, et lähen igapäevase 10 mg doosi peale tagasi, sest väga raske on taluda ja tööl käia sellises seisundis. kas see on mõistlik tegu?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kliinik.ee saatis vabandades viimased kirjad alles täna, 14. juulil 2010.a. mulle vastamiseks.
Nüüd siis vastan.
Vahetaksin Rexetini mõne teise SRRI vastu, siis harjutused (ainult rohu võtmisest ei aita). Harjutusete toimides ravimivajadus hakkab ise alanema. Dr. Merike Alas on ise ka korralikult sporti teinud ning oskab ka selles vallas vägavalt aidata. Küsi aga julgesti. Ja siis uus hoiak, see psühhoteraapiaga praegu tehtav.
vt. minu varasemaid soovitusi, vt. minu raamtatust "Väljavalitu" seal toodud raviprintsiipe ja neid siis ka kasustada.
Parimate tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet