Silmades pidev värelus 13.06.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Muretsen oma lapse pärast. Probleem algas eelmise aasta oktoobris. Oli sõpradega õues, järsku hakkas kõik ümber "ujuma", kõik muutus aeglaseks, helid kostsid nagu vee alt, kõrvad muutusid hästi helitundlikuteks. Samal ajal tekkis ka palavik, tugev köha ja nohu. Perearst arvas, et see on viiruslik haigus, et mõne päevaga läheb üle. Mõne päevaga sai küll köhast lahti, aga tasakaluhäirega suunati neuroloogi juurde. Seal tehti peast uuring, kõik oli korras, kirjutati Betaserci, võttis kaks kuud, ei saanud aru, et oleks see üldse mõjunud. Tartus on tehtud kõrva tasakalu uuring-korras.Tallinnas on tehtud peast magnetuuring, mis oli leiuta, vereproovid on leiuta. Südame ultraheliuuring ja EKG-leiuta. Pika aja peale tasakaaluhäired ja kõrvade tundlikkus on paremaks läinud, jäänud on silmades värelus, nagu ta ise seletab -kogu aeg nii päeval kui öösel pimedas näeb pilti nagu katkisel venel telekal, hele säbru on kogu aeg peal. Silmakliinikus lasime teha täisuuringud-leiuta. See värelus läheb kiiremaks siis, kui keha saab füüsilist koormust või kui närvipinge tõuseb, näiteks ehmub või tüli ajal. See seisund hakkab juba psüühikale mõjuma, ta püüab seda välja mitte näidata, aga närvid on juba nii pingul, et iga väiksem põhjus ajab teda kas nutma või kutsub välja vihahoo, mida on raske maha suruda. Koolis ei lähe hästi, ei suuda keskenduda, kuna tekst pidevalt virvendab. Seda kõike on väga raske pealt vaadata, sest enne, kui see kõik algas, oli ta väga aktiivselt trenniga tegelenud (maadlusega). Seal läks väga hästi, käis võistlustel, sai medaleid, oli rõõmsameelne, enesekindel, ühesõnaga kõik oli korras. Üks asi veel, pärast viimast võistlust oli kael valus ja kange, see läks mõne päevaga.
Palun andke nõu, mida ma pean tegema, kuhu pöörduma? Kas on võimalik, et see on ületrennist tingitud, või näiteks kaelatraumast (kaela ei ole uuritud).

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vastuvõtule, siis saab konkreetsemalt asja uurida ja soovitusi anda.
Tervitab,
Jüri O.-M. Ennet