Kanep ja ärevushäire 06.06.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tervist! Olen tarvitanud kanepit umbes kuus aastat. Viimasel ajal, kui ma kanepit suitsetanud olen, tekivad mul tugevad ärevushäired, väga sünged mõtted ja sotsiofoobia. Selge peaga ei paista probleemid üldse nii hullud. Seetõttu olen otsustanud kanepi tarvitamist esialgu rängalt vähendada ja kui see ei aita, siis üldse lõpetada. Kerge ärevus ja südame pekslemine aga on püsivad, võimalik et kanepi tõttu. Palun soovitage mulle mingit rohtu, millega ärevushäiret kontrolli alla hoida ja seda ravida. Olen proovinud naistepunakapsleid, mis mõjusid hästi, ja hetkel katsetan veiste-südamerohutinktuuriga. Kapslite mõju oli siiski ajutine, kui need otsa said, siis häire võimendus. Olen valmis kõike tegema, et häirest vabaneda, ka psühhiaatri juurde minema, kui see vajalik on, ja kanepist täielikult loobuma. Alkoholi tarbin ma väga väheses koguses. Palun andke nõu!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kannabinoidid ( THC e tetrahüdrokannabinoolid) lähevad kergesti ajju ja närvisüsteemi, ladestuvad rasvkoes. Tekitab sõltuvust, tolerantsuse muutumist ja seega ka ainest loobumisel (aine vähemal kasutamisel) ärajäämanähte. Nende nähtude leevendamiseks kirjutab psühhiaater neuroleptikumi, ärevushäirete vallas AD. Sellest üksi ei piisa - vajalikud on ka kehalised (hiljem kõik viis rühma) harjutused ning uus eluhoiak (nn "uued prillid"). vt. varasemaid soovitusi. 24-aastase noormehena on eriti vajalik tutvuda minu Tervisemaja soovitustega.
Psühhiaatri jutule, harjutama.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet