Enesevalitsemise kadumine tülitsemisel 08.05.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mul on üks päris raske probleem. Nimelt, kui mul on suhe ja miski mind väga ärritab ja tunnen, et tekkimas on tüli, sest ma ei saa oma tahtmist, kaotan täielikult enesevalitsemise ja kontrolli oma emotsioonide üle.Tavaliselt hakkan nutma, kaaslast halvasti nimetama ja muutun isegi vägivaldseks.
Näiteks eile oli mul noormehega esimene korralik tüli.Ta tuli töölt koju ja ma olin tema juures.Ta ei tulnud mind kohe tervitama, vaid hiljem tuli, ja ütles, et tahab üksinda olla. Solvusin selle peale, sest arvasin, et ehk ta tahab rääkida.Ta ei olnud sellest huvitatud ja tahtis mind ära viia, mina ei olnud nõus.Tema rääkis, et tal oli raske päev.Siis ma küsisin, et kas ta pole minu probleemidest üldse huvitatud (nimelt olen väga armukade ja vahel tunnen, et lausa ilma põhjuseta).
Asi lõppes sellega, et ta tahtis mu emale helistada (vb, et tekitada minus piinlikust).Tal ei õnnestunud see. Siis hakkas oma asju kokku pakkima ja ei öelnud, kuhu läheb. Lõpuks helistas ta mu õele ja küsis tema käest mu ema numbrit. Ma ei lasknud tal helistada, tal ei õnnestunud see.
Ta ütles, et mul on väga abi vaja. Ma olin nii endast väljas ja nutsin. Ma ei tea, mis mul viga on. Õnneks ta ei visanud mind välja, vaid rahustas mu maha, nutsin vähemalt paar tundi hiljemgi.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Meestele meeldivad sportlikult naiselikud, terved, elurõõmsad ja rahulikud naisterahvad. Seda teades tulebki end selles suunas kujundada. Sportliku elukombed, psühhoregulatsioon - alusta minu Palve-Meditatsiooni harjutusest. See mõjub väga hästi, teen seda ise juba pikki aastaid iga päev.
Vaja on muuta oma käitumismustrit eelkõige, tablettidega end "soodaks" teha küll ei ole mõtet. Teatud pingete korral on vajalik ka psühhiaatri abi, aga seda pead ise või lähedastega koos otsustama.
Olles rahulik saad seda rahu pakkuda ka Temale!
Parimat,
Jüri O.-M. Ennet