Cipralex ja alkohol 21.04.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kas Cipralexi tarvitades (10mg) tohib tarvitada aega-ajalt ka alkoholi ?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mida tähendab teile - "aegajalt alkoholi tarvitada"? Kui on tegemist tervisenapsiga, peielaua pitsiga jms., siis seda kultuuri-traditsiooni võib ju (aga ei pea) järgida. AD-d (arstirohtu) ja alkoholi samaaegselt kindlasti võtta ei tohi. Kui selle rohuvõtmise ja pitsikese vahe on paar tundi, siis orgnism saab sellega hakkama. Kui päevakorda tuleb mitu pitsikest, siis atrstirohtu ja "külmarohtu" kokku sobitada ei saa - ühest peab loobuma.
Volbriöö padu-pidust tuleb kindlasti loobuda.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet