Lapse närvilisus ja ärrituvus 18.03.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

TERE! Minu tütar, 9a, närib küüsi tihti ja unes käib ring i(pärast ei mäleta midagi) ja on suht närviline, tõstab häält ja nutab iga pisema asja peale (näiteks,korista tuba jne.)Muidu koolis hinded viied, matemaatika on kolm, koolis probleeme pole käitumisega.Olen lapse isast lahus juba 3aastat (tripsutas iga päev). Kas peaksin lapsega psühhiaatrile minema või psühholoogile? Olen temaga püüdnud igati rahulikult rääkida, aga käskinud oma ülesanded samas ka täita, ehkki riiuga. Mul on uus elukaaslane ja suht karmi sõnaga, et kui on riided laiali, siis olgu ka koristatud jne. Lasen tütrel ka nädalavahetustel kohtuda, kui tüdruk ise tahab. Palun soovitage midagi,vahel jookseb endal "juhe "nii kokku...Ettetänades!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Soovitused:
1. Lapse kasvatamisega tegelege Teie, võõrasisa soovid-ettepanekud tulgu ka läbi Teie (kui need Teie seniste tõekspidamistega kokku sobivad).
2. Korralik puhkus vähendab närvilisust, korralik unerežiim.
3. Minu nn Palve-Meditatsiooniharjutuse esimene aste - õpetab pingetest vabanemist, parandab aju verevarustust, õpetab psühhoregulatsiooni.
4. Suhelda südamest Tütrega (praegu ju rivaalitsemine võõrasisaga Teie pärast, tunnustuse ja emotsiooni pärast. Paras annust ka armukadedust). Seega - rohkem ema tütre jaoks.
5. Sportlik tegevus.
Sellest alustage ja muutused paremusele tulevad.
Varuks jääb veel lastepsühhiaatri jutule minek, saatekirja vaja ei ole.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet