Ravimi Flux ebakorrapärane võtmine 11.03.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Buliimia tõttu kirjutas arst välja Fluxi. Ütles, et 1tbl päevas võtta, kuid lugesin infolehelt, et võib võtta 1-3tbl, niisiis otsustasin võtta 2, et ehk mõjub rohkem/kiiremini. Sain tablette võtta nädala, siis jäi nädal vahele, kuna retsept oli vaid ühele pakile. Nüüd alustasin uuesti ja olen paaril päeval võtnud 2tbl, siis jääb seegi kord paar päeva vahele, enne kui arst uue retsepti kirjutab. Kas selline ebakorrapärane ravimi tarvitamine võib tuua kaasa midagi hullu?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Õige ravirežiim on hea, ebakorrapärane nii hea ei ole, aga kahju ta ka ei tee. Ainult AD võtmisest ei piisa. Vaja on korrigeerida:
a) kehalist aktiivsust tõsta, b) toitumise kaloraaži ja toitude valikut muuta, c) rahulik söömine-mälumine, väga rahulik, d) elukorraldus reeglipäraseks, et närviüingeid-stressevähem oleks.
Harjutusi ja eneseleidmise juhiseid saad varasematest vastustest ja raamatust "Väljavalitu."
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet