Effexor 14.02.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Võtsin augustist kolm kuud Effexori 150mg depressiooni tõtt. Kuna enesetunne halvenes, olin haiglas novembris, kus rohu annust tõsteti 225-ni ja siis jäeti päevapealt ära järsku, sest see pani südame kloppima. Pärast seda olen jubedas augus: jõudu pole, väsimus ja jube depressioon ja ärevus, nüüdseks juba veebruar. Kas see rohu ärajätmine võib nii kaua mõjuda või see ärajätmine ajas mu aju biokeemilise tasakaalu sassi?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Milline on diagnoos ja milline on eluviis, igapäevane tegevus? Mida arvab asjade kulust raviarst-psühhiaater.
Praegu ei ole küsimuseks selle AD ärajätmine, probleem on ikkagi selles häires, mis tookord lõpuni ravi ja edendust ei saanud.
Ainult arstirohust ei piisa depressioonide, ärevushäirete, sundhirmude, halbade harjutmuste, unehäirete jms. puhul.
Õige arstirohi, 5-rühma harjutusi (esiplaanil alul kehalised) ja uus hoiak - selline on tegevusplaan. vt. varasemaid soovitusi.
Aga mis on põhiprobleem ja selle põhjus?
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet