Seroguel 06.01.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Sain arstilt ravimi unehäirete raviks...nimelt Seroguel. Olen unetusega aastaid jamanud, ka depressiooniga aga nüüd sooviks teiepoolset infot, et kas tasub mul veel seda keemiat tarvitada ....nimekiri on pikk, mida ma kõike tarvitanud olen....ja küsimus veel, kas unetus tekitab depressiooni või on vastupidi, et deprekas tekitab unetuse....tänan.
Ja ka veel, kas see Seroguel teeb ka uimaseks? Hetkel pole veel tarvitanud ja info puudub....

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Seroquel (kvetiapiin) on tõhus neuroleptikum ja oluline on õige annustamine. Koostöö ravitohtriga. Depressiooni ja unetuse omavaheline seos võib olla mõlemit pidi. Selgust saate jällegi raviarstilt.
Rohu võtmise või katkestamise osas kindlasti koostööd teha oma psühhiaatriga. Korralik töö- ja puhkerežiim, kerge sportlik tegevus, õige toitumine aitab und korrigeerida.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet