Paanikahäire ravi 29.12.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Seoses paanikahäiretega võtan Sertlarini ja Xanaxit ja see tekitab jubedaid olukordi. Ma ei tea, kas see on valest ravist või millest, aga ei saa poes, pangas ega üldse kuskil käia!! Olen alles 37aastane ja nii elada ei saa.
Mida peaksin tegema?? Arsti vahetama või...

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Sertralin (Sertral, Zoloft) on hea AD. Ei sobi valuvaigistite (tramadool), rahustite, EP ravimite ja diabeediravimitega. AD valik ja õige annus. Rohu võtmisel PEAB seisund paremaks muutuma.
Koostöö raviarstiga.
Paanikahäiete ravi puhul arstirohust üksi ei piisa. vt. minu rmt. "Väljavalitu" - loe, mõtle, kasuta.
Igast murest saab üle!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet