Jõuetus, ärevus ja valud rinnus 27.12.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Olen 30a mees. Probleemiks on pidev jõuetuse, väsimuse, kokkukukkumise tunne ja muidugi pidev hirm ning ärevus. Algas see asi 3 nädalat tagasi kui käisin perearsti juures kurtmas kergeid hingamisraskusi. Arst diagnoosis kopsupildi järgi kopsupõletikukolde ja määras nädalaks kodusele ravile, enne arsti juurde tagasi pöördumist jõudsin käia veel esmaabis kuna rinnus olid suured valud ja oli selline kohe-kohe kokkuvarisemise tunne. Seal tehti kopsupilt ja öeldi et mingeid põletiku-ja bronhiiditunnuseid ei ole - kopsud puhtad. Rinnus aga valutab endiselt, mille kohta perearst arvas, et see tuleb närvidest ja nii öelda mõtlemisest. Vahel on ka raske hingata, aga ma pole kindel enam, kas päriselt ka või äkki ma hoopis nii-öelda mõtlen ja süvendan endale ise sellise tunde. Närvi (põletiku) raviks soovitas võtta nädala Ibumetini, nüüd on nädal läbi ja ma kahtlen kas sellest üldse mingit abi oli. Kogu aeg vasardab peas mõtte, mis mul viga on? Ja suudan endale mõelda kõige hullemad tõved. Öösiti ei saa magada ja hommikuti on külmavärinad ja metsik hirmutunne.
Siit siis küsimus, et kuhu sellise probleemiga pöörduda kui perearst mind kehaliselt terveks tunnistab ja kas on mingeid ravimeid, millega saaks sellise hirmu ja ärevustunde maha võtta?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühhiaatri vastuvõtule ja saate konkreetsed soovitused, ravi. Igati kasuks tuleb:
1. korralik puhkus e õige töö- ja puhkerežiim,
2. möödukas kehaline aktiivsus (aktiveerib organismis neid aineid, mida me muidu apteegis retseptiga saame),
3. minu Palve-Meditatsioon,
4. söögipärmi jooki (pärmi kuubik ca 3cm serva pikkusega, piimaletis müügil). Võtta 1/3 või 1/2 seda pärmi, klaasitäis vett ja selles ära lahustada. Võtta kord päevas. Sealt saab B-rühma vitamiine, PP vitamiini jpm. Igati kasulik.
Vastuvõtule vajadusel,
Jüri O.-M. Ennet