Suhted vanematega 11.11.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,

Kuidas suhtuda vanematesse, kes omavahel tõsiselt tülitsevad ja kelle vahel haigutab suur hingeline tühjus ning seda juba aastaid? Nende külastamine tekitab ainult ängistust, pole seal soojust ega midagi, üritatakse vaid teha head nägu. Isa on käitunud väga ebaeetiliselt, ema on ka nii, nagu on. Nad on üle 60ne ja pigem üritavad mind tõmmata oma probleemide lahendamisse.
Laps, kuigi juba täiskasvanu, ei peaks ju oma vanemate suhteid klaarima? Samas on hinges kahju, et suhted on sellised. Kas ainuke võimalus on kõik pettumused lauale panna ja siis vaadata, kuidas asjad edenevad? No ei taha olla probleemide lahendaja, olen seda korra teinud - väike edu. Ja see teeb justkui vastutavaks vanemate eest.

terv, K

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Austa oma ema ja isa - sellest alustada. Nendevahelised suhted on nende lahendada. Kui nad abi paluvad, siis aidata. Oma eesmärgid ning tegevused reastada ja kui need hästi kulgevad, siis on ka vanematel sellest rõõmu ja suhtluse pranemist.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet