Higistamine, ärevustunne, ülemõtlemine 10.11.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tervist. Põhimõtteliselt olen lugenud siinseid küsimusi ning vastuseid sellega seonduval teemal.
Põhiprobleemiks on liigne higistamine koolis ja muudes avalikes kohtades. Kodus mul higistamist ei esine, kui just pole mõni pingeline hetk. Hommikul on kõik korras, pesus käidud, lähen kooli ja järsku avastan, et kaenlaalused märjad. Väga ebameeldiv on koolis edasi olla. Kui satun tähelepanu keskele mõnikord, kui pean tunnis vastama, siis tunnen kuidas pea läheb kuumaks ja punaseks. Olen proovinud Maximat, mis ei aidanud higistamise vastu. Pidevalt mõtlen kuidagi üle, võibolla sellepärast higistan. Ei oska ennast parandada ning vajaks abi. Olen teinud teie pakutud joogaharjutusi, mineraalvett joonud, duzzi külma ja sooja vee vaheldumisel. Väga häiriv on see, et ei saa kanda neid riideid mida tahaksin, sest enamustega paistavad higplekid kaenla alt välja. Rohkem ei oska ma midagi teha. See asi segab mind igapäevaselt ja tahaksin saada abi.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Praegusi harjutusi jätkata. Sobivam riietus leida. Higistamisele mitte tähendust omistada - kui organismil hetkel vaja, las higistab. Sellele nn higistamisele eelnevalt on soovitav mõned ohkamised teha - rahustab. Hästi rahustavalt mõjub ka kergelt silmadele vajutamine. Kodus õppides kujutleda olukorda klassis, nagu oleks klassis. See ka aitab oluliselt.
Psühhoregulatsioon viib sihile. Anna aega atra seada.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet