Tööpinged 10.09.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Palun nõu. Olen üldiselt rahulik, hea ja hooliv inimene, kristliku maailmavaatega ja kellelegi kätte maksma ei lähe. Tööl oli ülemuse vahetus ja uus ülemus mõnitab mind, suhtub negatiivselt ja ignoreerib vahel ja kõik positiivse jätab tähelepanuta. Kui näiteks kolleegid on käinud juuksuris vms. siis alati pöörab tähelepanu, aga mulle ei ütle midagi hästi. Samas räägib teistele kolleegidele, et minu kodune elu ei olevat stabiilne ja korras. Tegelikult on mul tore perekond nii et ta ajab alatut laimu minu kohta. Mul on nii valus ja kurb, et lähen vastumeelselt tööle, nutan ja tunnen, et hakkan varsti ülemusega rääkides värisema. Nii väga vajaksin midagi positiivset. Uut kohta ei ole praegustes majandustingimustes kerge leida. Kuidas vastu pidada sellises tööelus? Raha on vaja teenida, aga iga päev käib psühhoterror. Kui olen püüdnud ülemusega rääkida, et miks ta nii teeb või mis tal minu vastu on, siis ajab ta mingit häma ja ülbitseb. Mul ei ole tööl mingit söögiisu, vaid pidev stress. Alles töölt koju jõudes on söögiisu ja olen juba kaalust mitu-mitu kilo alla võtnud. Palun aidake!

N (37)

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Võibolla te meeldita temale ja ta ei oska muudmoodi suhelda?
Võibolla maandab omi pingeid "sõbralikul" viisil? Need on tema probleemid. Mida teha?
Võtta asja Mänguliselt nagu teatris - ülemusel on selline tekst ees ja tema peab seda ette kandma, teil on vaja nüüd Näitlejana tegutseda, mänguliselt, näitemänguliselt. Mänguilu on oluline ja mitte südamesse võtmine.
Elu ongi näitemäng ja oleme eluteatris nii näitlejad kui ka pealtvaatajad.
Lugege raamatut Jüri Järvetist ja õppige suurelt meistrilt, Suurmeitrilt.
Rahustav tee tuleb kasuks, kerged psühhoregulatsiooni-harjutused ka.
Näitemängulisust soovides,
Jüri O.-M. Ennet