suur mure 08.09.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere
Ma kirjutasin teile umbes 8 päeva tagasi aga vastust pole vel tulnud.
Mul on depresioon ja mul ei ole elu isu kõik tundub nii mõttetu.Ilmad on koledad kogu aeg.Teen küll päev läbi asju aga ikka on pea samasugune nagu enne pea on vastikuid mõtteid täis sellest ajast kui ma pereaarsti kirjutatud rohtu võtsin mis tegi halvemaks.Mina rohtu enam ei taha ainult siis võtan kui on mingi rohi mis korda teeb mu pea.Peas on koledad mõtted tapmismõtted kõik on mõtetu kui rotu võtsin siis tekkisid sellised mõtted pähe mul kõik asjad ajavad südame pahaks ja et ma lähen hulluks või et teised ajavad ja nii edasi ja need vanad mõtted häirivad mu elu iga päev.Üksta puha mida ma teen ikka tulevad vanad mõtted meelte.Vanemad ütlevad küll et ära mõtle aga lihtne on õelda et ära mõtle.Kui mingi vana mõte meelte tuleb kõik vana asi meelde mul ja nii päevast päeva.Kas sellestt saab terveks ka või Sest ma olen rohu vastu usalduse ära kaotanud ja ma ei usu enam ühtegi rohtu sest rohi tegigi nii mul.Ma olin kuu aega haiglas ka kevadel seal katsetati igasuguseid rohte aga nendest polnud kasu tekkisid lihasekrambid ja silme ette topelt pilt.Kas elektrisokk aitab sest ma tahaks ka juba terveks saada nii nagu enne oli.

Jään Teie vastust väga ootama kuna teil on sellel alal väga suured kogemused
21a noormees

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Olin Berliinis ja ei olnud vahepeal võimalust vastata. Alustaksin ikkagi oma raviarstist-psühhiaatrist. Temale selgesõnaliselt öelda, et rohi toimib mulle nii või naa. Elekterravi otsustab raviarst, muud ma ei saa kirja teel ja teid nägemata öelda. Ravimid on ju vaid väike osa tervise tugevdamisest. Iga tera tervise viljasalve tuleb kasuks - iga! Korralik puhkus, õige toitumine, mõõdukas treening, elusihid korda, tunda rõõmu olemasolevast, sõpradega suhtlemine, alko-suitsu keeld, minu Palve-Meditatsioon õpetab lõõgastumist ja eneseregulatsiooni jne.
Iga tera on kasuks!
Igast murest saab üle! Arst suunab, ise tuleb tegutseda.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet