kerge depressioon 28.07.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Paranesin depressiivsest reaktsioonist (psühhiaatri diagnoos), mis sai alguse umbes 10 kuud tagasi. Umbes 3 kuud võtsin Remeroni peamiselt unehäirete vastu, siis lõpetasin. Kuigi tunnen ennast juba mitmeid kuid märgatavalt paremini, ei ole ma ilmselt siiski täielikult tervenenud. Asjad, mis mind enne seda episoodi ei häirinud, ajavad nüüd endast välja, kohatised kurvameesushood ja keskendumisraskused, mõnikord unehäired (õnneks mitte valdavad). Intenetis leiduvad küsimustikud pakuvad kerget depressiooni. Tean, et paranemine ei toimu päevapealt, kuid kui kaua on normaalne? Teen sporti, joogat, elan küllalt aktiivset sotsiaalset elu. Muidu ilmselt ei kaebakski, aga tööl on keeruline toime tulla. Küsimus ongi, kas peaksin pöörduma perearsti juurde antidepressantide saamiseks või lihtsalt veel ootama? Psühholoogi juures käisin mõnda aega, kuid kuna see on siin riigis, kus elan, üpris kallis, siis seda ei saanud rohkem lubada. Õpitud võtteid (CBT) kasutan.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

=aga tööl on keeruline toime tulla.
#Töid ja tegemisi võtta mänguliselt. On neli mängulisust: näite-, sportlik-, lapse- ja rollimängulisus. Nendest leida endale sobilik "segu." AD- enam ei soovitaks, sportlikud harjutused ja jooga jne las toimivad edasi.
"Uued prillid" vajavad kohendamist e prioriteedid, väärtushinnangud, mida südamesse võtta - paika panna. vt minu raviprintsiipi.
Kui elusiht on õige, siis kõik läheb paika. Õige elusiht - milles olen andekas ja mida ka soovin. Olla aus enda vastu, tunne end! Elusihte kaks: töövanker erialal, millisel olen andekas ja teiseks - lapsevanker.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet