Omapärane hääl 18.07.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Vanasti oli mul vahel kombeks, kui veidi väsinud olin, veidi omapärase häälega rääkida- nagu oleksin m6ni sündinud rootslane. Uurisin järele, et sellise asja kohta kasutatakse väljendit prosoodia ja midagi ohtlikku ta polevat.
Kuidas teha aga m6nele selgeks, et tegemist polegi ohtliku skisofreeniaga, vaid millegi lihtsamaga?
Kasulik külg asja juures on see, et harjutamise abil olen häälek6la normi saanud, isegi siis, kui väsinud v6i pisut närviline v6i murelik olen.
Aitäh.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Puhkus ja laulmine ja ela õnnelikult oma elu. Skisofreeniat jm ohtlikku siin ei ole. Hääle omapära kasuta plussiks, nii laulmises kui ka muidu.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet