mul on kõik häired 02.07.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Minu vaimsete probleemide ajalugu on pikk. Aga ainult paar korda käidud psühhiaatri jutul. Võiks rohkem, aga kardan neid.
Ma ise arvan, et kõik algas varajases lapsepõlves. Ei tea isegi millest, aga kogu elu on oldud introvert ja tähelepanuhäiretega, on olnud maaniahoogusid ja paanikahoogusid. Elu terviklik pilt on minust kauge. Alati analüüsin ja mõtlen ette, et mis kõik võiks olla ja tulla, tean et kui suvel on kellegi sünnipäev ja sinna ma kindlasti olen sunnitud ka minema, siis kardan oma viis kuud ette ja pabistan. Põhikoolis tundsin end mugavalt kuna ema töötas seal. Keskkooli minek oli sügav trauma millest ma tegelikult pole kellegile rääkinud, isegi psühhiaatrile mitte, sest ma kardan jälle seda et on oht saada süüdistatud vms, või siis ma ei ava ennast lihtsalt. Nüüd on asi aga eriti hull. Pidevalt muretsen et mis teised must mõtlevad, nad kindlasti tahavad mulle halba, kuskil keegi tahab mind kindlasti tappa. Kuna olen nii paranoiline, ülemõtlev, siis kõik asjad nagu suhtlemine ja töölkäimine lähevadki alati kiiva, just nii nagu kardan. Ma olen sellises mõttemaailmas kinni ega saa sellest välja. Kuidas taas asju normaalses valguses näha. Kui on kartus arstide ees, siis ega mind aidata nii väga ei saakski ma tean. Mõtlen et ma olen autistlik kui tähelepanuhäiretega või midagi raskemat. Et rohtu saada, peab aga arstile tulema , aga just sellega ma ju hakkama ei saaks. Siis ma veel mõtlen et tuleb ju elada 20, 30, 50 aastat veel. Kuidas küll? olen sassis ja alkohol on ainsaks lohutajaks.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Alkohol ei ole lahendiks. Alkole ei. Kehaline tegevus annab enesekindlust, usku endassee - tegeleda. Psühhiaatri jutule kindlasti - väga head rohud olemas, miss selle mõttesõlme-puntra aitab lahti kerida. Psühhiaater aitab.
Igast murest saab üle!
Parimat soovides,
Jüri O.-M: Ennet