generaliseerunud ärevusest 02.07.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere,
tunnen huvi, kuidas oleks mõistlik sellise diagnoosi korral (lisaks natuke posttraumaatilist ärevust, paanikahooge, obsessiiv-kompulsiivset käitumist) edasi tegutseda - depressiooni ilmingud puuduvad (ka diagnoosi pannud psühhiaatri arvates), sellepärast antidepressante pikaajaliselt võtta ei tahaks. unetuse pärast ja magamisharjumuse kujundamiseks olen ca kuu aega võtnud mirtasapiini (7,5 mg ööpäevas) - selle ärevusevastane mõju selliste annuste juures vist üsna olematu? kuna senise psühhiaatri poole pöördumine pole enam võimalik ja uue arsti vastuvõtule pääsemiseni on veel üsna palju aega, uurin vahepeal siitkaudu, kas tasuks panustada pigem psühhoteraapiasse ja teha enda hoiakute/mõtteviisiga ise tööd, või on ravimite kasutamine ikkagi möödapääsmatu?
lugupidamisega,
Piret

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kehakaal? 7,5 mg võib väheks jääda, aga annusega mängida - 15mg-ni ja rohkemgi (kehakaal, tundlikkus?). AD on ravi esimene samm, järgnevad (kaasnevad) harjutused ja neid peab igaüks ikka ise tegema. Ja kolmandaks, uus hoiak, uued prioriteedid, uus suhtumine - südamesse kõik ei mahu.
vt. varasemad soovitused.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet