Lihtsalt raske on 24.06.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on muresid oi kui palju.
Esiteks, ma mõtlen pidevalt sellele, mida teised minust arvavad.
Ma ei jää seltskondades mitte kunagi iseendaks, vaid mängin kedagi teist.
Neid kahte asja enesele tunnistades vaevlen ikka hävitava ebakindluse käes.
Miks see nii on?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mängimine on tore ja tänapäeva ühiskonnas isegi vajalik. Aga mängida tuleb Ennast, kord üht ja teine kord teist enda Isikupära esile tuues. Inimene on ainulaadne ja seetõttu me huvitavad olemegi. Keegi teine on juba olemas, teda mängida ei ole vaja. Tunne end, mängi Enda rolli.
Liigsete pingete alandamiseks on harjutused, ka minu harjutus (Palve-Meditatsioon). Kehaline enesekindlus annab ka vaimse enesekindluse.
Vajadusel saab ka mõnest rahustavast teest või -arstirohust abi.
Olen ainulaadne! Teist sellist Ilmamaal ei ole.
Arenda oma tugevaid külgi, siis suureneb enesekindlus, usk endasse.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet