terror lahutatud abikaasa ja tema uue elukaaslase 05.06.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Paar aastat enne lahutust hakkas mu endine mees lähemalt suhtlema oma töökaaslasega ja hiljem nende suhe lõppes.Seejärel hakkas mees üksinda jooma, kainenedes seisis pimedas köögis tundide viisi püsti ja kui ma midagi küsisin siis läks raevu ja sõimas mind värdjaks, mida kuulis ka meie väike laps.Hiljem ta istus ja vaatas tundide viisi põlevat küünalt.Lõpuks leidis teise naise, kes on psühhiaatria haiglas ravil viibinud ja selle juurde koliski ning hakati koos minult raha nõudma varajagamise näol.Hakati minu vastu politseisse avaldusi kirjutama, et mina olla nende autosid lõhkunud ja,et mina jälitan neid.Samas nad töötavad ise politseis.Kui meil oli veel korter jagamata ja mehel olid võtmed, käisid nad salaja siin ning tõid ja peitsid meie korterisse kapi taha kalapäid, mis läksid haisema ja neid panid ka kardinapuu sisse ja kallasid sinna ka natuke vett.Kui küsisin mehe käest, miks ta nii tegi ja kuidas sellisele mõttele tuli, vastas ta, et nägid sellist filmi ja otsustasid järgi teha.Mõni aeg tagasi tahtis mees tagasi tulla, et ei suuda ilma lapseta elada, oligi ühe öö siin ja kartis öösel magada, palus vaheukse lahti jätta ja tule põlema ka.Järgmisel ööl haaras ta oma kotid ja jooksis selle naise juurde tagasi, ise koguaeg rääkides, et nüüd on ta saanud uuelt naiselt loa oma lapsega suhelda.Enne oli uus naine täielikult keelanud tal oma lapsega suhtlemise ja mees kuuletus sellele täielikult, kuid see olla talle stressi tekitanud.Vahel läheb mees endast nii valja, et ei tea, täpselt, mis teeb või ütleb.Kui ta tuli siia oma viimastele asjadele järgi, oli mul sõbranna külas,ja mehele tundus kindlalt, et sõbranna takistab tal oma asjade kätte saamist ning läks endast välja.Kas selline käitumine tuleb halvast või mõjutatavast iseloomust või on tegamist millegi tõsisemaga?Kas ma peaksin teda kartma?Ta nõuab lapsega kohtumist, kuid laps kardab teda. Laps on7a.Kas Teie oskate mulle mingit nõu anda?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Eks-mees vajab psühhiaatriga vestlust ja vajadusel ravi. Parem karta kui ...
Kui elate lahus, siis lahus. Eks-mehele nii siis öeldagi, et kui ta rahulikumaks muutub (psühhiaatri abil), siis laps ei karda ja siis võimalik ka kohtumine. Selline see tähtede seis praegu ju ka on.
Kannatlikkust,
Jüri O.-M. Ennet