Psühhoterapeut 18.04.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mind huvitab selline teema.Kõikjal kohtame erapraksisega tegelevate inimeste reklaame, et teid teenendavad psühhoterapeudid, kes omavad sertifikaate. Kummaline, kust neid sertifkaate siis saab ,kui pole arstiteaduskonda lõpetanud.Psühholoogiks küll, aga psühhoterapeut peaks ikka arst olema.Kuidas saan ma siis selle sertifikaadi õigsust usaldada? Kes neid väljastab?Tean juhust, kus füsioterapeut esitas Novgorodis välja antud tunnistuse, sellist inimestki polnud iialgi seal koolis olnud. Meie ajakirjanduses on avalikult öeldud inimesele psühhoterapeut, kes seda tegelikult pole.
tänan vastamast.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui need inimesed on EPS (Eesti Psühhiaatrite Seltsi) liikmete nimekirjas, siis pole prolbleeme. Nimekirjad internetis olemas.
On ka Musta Maagia jms. valdkonna tegelasi-professoreid, aga nee on lihtsameelsete "õpetajad" - või muidu veidi vaimse tervise defitsiidiga.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet