Appi 06.04.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!Mul on selline mure,et on tunne ,et lähen hulluks.Kasutan antitepressante ja uinuteid ja rahusteid kuid olen nagu süte peal.Olen käinud mitmete psühhiatrite juures no võtke ikka neid rohte ja ja võtke neid aga tolku ei midagi.peas on koguaeg enesetapu mõtted.Ma ei tea kuidas edasi elada.Raha ka ei ole ,et kellegi profesionaalse arsti poole pöörduda.Olen olnud ka ravil-kuid tulemusteta.Ehk oskate nõu anda.Tänan

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühhiaater on professionaal. Kuulake oma psühhiaatri nõuandeid ja rääkige omi tundeid-elamusi.
1) Ainult rohuvõtmisest ei piisa - eluviisi ja hoiakuid (prioriteete) on vaja muuta.
2) Terves kehas terve psüühika - sellest alustada.
3) Korralik puhkus on tervise vundament.
4) Heasoovlikkus on suhtlemise nurgakivi.
Sutsiidmõtetest rääkida koheselt oma tohtrile.
Mida lähedased soovitavad? Oma mure kellelgi pihtida (eelkõige ikkagi psühhiaatrile).
5) Päevik - ja seal ise endalt küsida, ise vastata ja siis ISE tegutseda vastavalt nendele soovitustele.
6) Tegutseda - iga tervisetera on oluline. Iga.
Meil ei ole ju Iraagi, Afganistani, Palestiina inimeste muresid, tšetšeenidest rääkimata, paljudest teistest rääkimata. Meil on küll 65 000 töötut ja väliskapitali-pangad (pangakasum, mis Eestisse võiks jääga, läheb kõik väljamaale. Eesti Pank magab niisama heaolu-und), SMS liigkasuvõtjad, purunevad pensionisambad, alanevad palgad, otsustusvõimetu (lihtrahva huvisid silmas pidades) valitsus, aga see on kõik mööduv - sügisel on valimised, järgmine aasta ka. Ja depressioon inimhinges on mõõduv.
Iga inimese tegusid vajavad lähedased, sõbrad, tuttavad. Tegutseda, tegutseda, tegutseda - nii tervise tugevdamise kui ka muus valdkonnas.
Head tegutsemist!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet