jälle skisofreenia teemal 15.03.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere taas,
olen Kati, kes paar nädalat tagasi küsis nõu skisofreeniahaige sõbranna asjus. Tänan arsti vastuse eest ja Kaja kriitika eest. Olen selle haiguse kohta palju kirjandust uurinud, kuna põdesin ka ise 8 aastat tagasi psühhoosi, samal ajal kui minu haige sõbranna. Õnneks tervenesin tänu korralikule rohtude võtmisele ja psühhoteraapiale, mis on minu arvates kriitilise tähtsusega vähemalt minu puhul. Olen püüdnud oma sõbrannat aidata, olen soovitanud tal arsti juures ja psühhoteraapias käia, rohtusid võtta. Kuid see on kõik asjata, sest ta keeldub ravist, arstid ja psühholoogid on tema meelest lollid. Vahel viibib ta sundravil, kuid isegi tema ema ei suuda teda veenda pideva ravi vajalikkuses. Sõbranna elab emast eraldi ja ei võta teda üldse kuulda.
Sõbrannaga on sellepärast raske suhelda, et tal on tunduvalt vähenenud südamlikkus, huumorimeel ja loogilise mõtlemise võime.
Loodan, et see ükskord läheb paremaks.
Ette tänades,
Kati

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Hea süda ja koostöö viivad õigele rajale.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet